Biografie

3. ledna 2014 v 22:27 | Cassie
Leighton Marissa Meester (* 9. duben 1986, Fort Worth, USA) je americká herečka, zpěvačka, skladatelka a modelka.
Narodila se ve věznici ve Fort Worthu, kde si její matka Constance odpykávala trest za převoz marihuany z Jamajky do USA.
Následně vyrůstala na Floridě a ve svých 11 letech se s rodinou přestěhovala do New Yorku, kde studovala a také začala kariéru modelky a spolupracovala se současnou filmařkou, Sofií Coppolou.
Poprvé se před kamerou objevila v roce 1999, a to konkrétně v seriálu Zákon a pořádek. Následně byla obsazována do epizodních rolí dalších seriálů, ke kterým patří například 24 hodin, Kriminálka Miami, nebo i Dr. House, kde si zahrála mladistvou svůdnici Ali, která ve dvou dílech chodila flirtovat s hlavní postavou, Gregem Housem. Nakonec se stala jednou z hlavních postav seriálu Super drbna. V tomto seriálu si zahrála roli Blair Waldorf.
Vidět jsme jí mohli i v několika filmech, ke kterým patří Drive Thru, Killer Movie, Monte Carlo nebo Noční rande.
Jako modelka je či byla tváří několika módních značek, pro které točila televizní spoty. Patří k nim Reebok, Sunsilk nebo Herbal Essences.
V roce 2009 podepsala smlouvu s nahrávací společnosti Universal Republic a k jejím největším hitům patří písně jako Christmas (Baby Please Come Home), Somebody To Love (duet s RNB zpěvákem Robinem Thickem) a Good Girls Go Bad, což je duet se skupinou Cobra Starship. Také známou písní je Summer Girl, nebo Your Love's a Drug.
V roce 2009 se dostala do médií a na veřejnost videokazeta s obrázky, zachycující 18 letou spoře oděnou Leighton při erotických hrátkách se svým přítelem. Tato kazeta byla následně uvedena do prodeje za vyvolávající cenu 1 milion dolarů. Sama Leighton však popírá, že by na videokazetě byla ona.
Když zrovna netočí, oddává se své vášni pro hudbu a kreativní psaní. Dokonce napsala písničku k hororové komedii Drive Thru, ve které si také zahrála.
ZAJÍMAVOSTI:
• Její příjmení Meester je holandský název pro mistra nebo učitele.
• Pracovala se známou fotografkou Sofií Coppola.
• Ráda zpívá a dokonce zpívala ve filmu Drive Thru.
• Je přírodní blondýna, ale nechala se přebarvit na hnědo kvůli roli v seriálu Gossip Girl.
• Byla na 48. místě v anketě časopisu Maxim: Hot 100 of 2008.
• Navštěvovala střední školu v Beverly Hills.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama